ANAOKULU

 


Onur Eğitim Kurumları'nda anaokulumuzdan lise son sınıfa kadar bütünleştirilmiş ve yapılandırılmış eğitim programımızla fark yaratıyoruz. Hayatta en değerli varlığınız olan yavrunuzun, anaokulumuzda bizlerle geçireceği her bir günün ne kadar kıymetli ve önemli olduğunun bilinciyle MEB, okul öncesi çerçeve programının üstüne inşa edilmiş özgün eğitim programımız ve güçlü eğitim kadromuzla sorumluluğumuzun önemini bilerek hareket ediyoruz.

Anaokulunda kazanılan birtakım disiplinler, çocuğunuzun eğitim hayatını ve geleceğini şekillendiren en önemli etkenlerdir. Yapılan tüm araştırmalar ve uygulanan testler göstermektedir ki 0-6 yaş grubunda okul öncesi eğitim almış çocukların, ileri sınıflardaki akademik başarı düzeyi diğerlerine göre daha yüksektir. Anaokulu eğitimi alan çocuklar, yetişkin olduklarında da dış dünyayla daha kolay iletişim kurabilen sosyal kişiler olarak dikkat çekmektedir. Uygun fiziksel, sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler. Okul öncesi eğitim kurumları, çocuğu geleceğe hazırlayan en güvenli ortamlardır. 

 Anaokulu eğitimi süresince okulunu ve öğretmenini sevmiş, başarı duygusunu tatmış, kendine ve çevresine zarar vermemeyi öğrenmiş, iç disiplinini kazanabilmiş ve öğrenmenin güzelliğini keşfetmiş bir çocuğun eğitim hayatı; son derece sağlam temeller üzerine inşa edilmiştir.

 Eğitim programımız; çocukların erken çocukluk evresinde sosyal, bilişsel, psikolojik ve motor gelişimlerini destekleyen, çocuklarımıza temelinde oyun olan birbirinden eğlenceli ve eğitici deneyimleri kazandırmaktadır. Onur Okulları ile öğrencilerin eğitim ve öğretim etkinliklerinden keyif alabilecekleri, öğrencinin eğitim etkinliklerinin en önemli aktörü olarak rol alacağı, dünyanın çağdaş ülkeleri tarafından uluslararası geçerliliklerini almış bir okul modeli ortaya koyulmaktadır. Okullarımızdan mezun olan öğrenciler, aldıkları yüksek standarttaki eğitimle; bilimde, sanatta, sporda, teknolojide, dünya siyasetinde, kısacası yaşadıkları dünyada söz sahibi olacak potansiyel birer değer olmaktadırlar.

Onur Anaokullarında öğrencilerimiz; 
 • Öğrenmenin zevkini ve keyfini,
 • Araştırma heyecanını, 
 • Merak duygularını,
 • Yaratıcılıklarını, 
 • Kendisi gibi olma ve farklı düşünme haklarını, 
 • Özgüvenlerini kaybetmeden eğitimlerini sürdürebilmektedirler.

Onur Anaokulundan lise son sınıfa kadar yapılandırılmış yabancı dil programımızın amacı, anaokulundan itibaren çocukların İngilizce dilini bir ders değil bir iletişim dili olarak görmelerini sağlamak ve dünya dili olan İngilizceyi yaşamlarının bir parçası haline getirmektir. Çocuklarımız öğrenme ortamında aktif rol alarak, oyunlar oynayarak, çocuk şarkıları öğrenerek ve söyleyerek, İngilizceyi yaşamlarının her alanında eğlenerek kullanmakta, günlük kullanım dili için gerekli kelime dağarcığına sahip olmaktadırlar. Hedefimiz, çocuklarımızın ilkokula başlamadan önce anlama ve konuşma becerilerini en üst seviyeye ulaştırarak İngilizce konuşmasını sağlamaktır. 

Programımızın en çarpıcı unsurlarından biri de anaokulumuzda her seviyede sunduğumuz yetenek geliştirme programıdır. Program; her çocuğun sahip olduğu gizil yetenekleri keşfederek bu alanların beslenmesini ve öğrenim hayatı boyunca amatör ya da profesyonel olarak devam ettireceği kazanımlar sağlamayı hedeflemektedir. Klasik okul öncesi eğitim kavramlarının dışında özel bir okul modeli ortaya koyan Onur Okulları, öğrencilerini farklı bir gelecek için yetiştirmeye devam ediyor. Minik öğrencilerimize harika bir okul öncesi dönem yaşatmayı ilke edinerek çıktığımız bu yolda, birbirinden yetenekli eğitim kadromuzla ve güçlü akademik altyapımızla sizleri Onur Eğitim Kurumları'na bekliyoruz.