Onur Ayrıcalıkları

Her okul "ekol" olmak ister. Bu durum mekana, ortama ve programa bağlı olarak gerçekleşen bir olgudur. Onur Koleji, üst seviyede modern ve teknolojik imkanlar kullanılarak gerçek bir okul binasıyla eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmektedir.     

Okulumuz, gün ışığından azami derecede faydalanması amaçlanarak ve maksimum güvenlik gereksinimleri öğrenciler dikkate alınarak inşa edilmiş Ankara'da sayılı okul binaları arasındadır.  Olası bir yangın riskinde, galeri boşluğundaki tavanlar otomatik olarak açılmakta olup duman boşaltımı çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. 

Standartları beklentilerin üzerine çıkaran kurumumuz, akıllı bina olarak ödül almaya adaydır. Lavabolar ısı ayarlı olup hava durumuna göre su ısısını otomatik ayarlamaktadır. Çocuklarımızın elleri böylelikle buz gibi sularda asla üşümemektedir. Fiziksel imkanlardaki ayrıcalıklarımız hijyen konusunda en son teknolojiyle iç içedir. 

Türkiye'nin ilk Yaşam Becerileri Evi özel tasarlanmış ev iç modeliyle öğrencilere günlük yaşam becerilerini kazandırmakta, onları hayata hazırlamaktadır. Bu eğitimi okulumuzda alan öğrencilerimizin ebeveynleri çocuklarıyla ilgili şu şikayetleri artık dile getirmeyecekler: "Oğlum–kızım çorabını bile giyemiyor, ayakkabısını bağlayamıyor, odası çok dağınık, dolu bardağı taşıyamıyor, bir yumurtayı soyarken bile zorlanıyor" vb.

Onur ayrıcalıklarından bazıları şunlardır:

      * Cambridge Dil Programı
      * Buz Pateni- Buz Hokeyi
      * 3D Cep Sineması
      * Mental Aritmetik
      * Yaşam Becerileri Evi
      * Zeka Oyunları Atölyesi
      * Satranç Sınıfı
      * Kodlama ve Robotik Dersi
      * Cumartesi Okulu
      * Çoklu Dil Eğitimi
      * Tam Zamanlı Sağlık Hizmeti
      * Artı Zaman Etkinlikleri
      * Ekoloji Uygulama Sınıfı
      * Online Eğitim Platformları