Yabancı Dil Eğitimi

Gelişen dünya düzeninde teknolojinin hızla gelişmesi ve uluslararası ilişkilerin her alanda ilerlemesine bağlı olarak iyi derecede yabancı dil bilmenin önemi her geçen gün artmaktadır. Buna bağlı olarak Onur Yaklaşımında, her çocuk ana dili dışında yabancılık çekmeyeceği en az iki yabancı dil öğrenmektedir. Bu gerçekten yola çıkan ve öğrencilerinin evrensel düşünebilmelerinde yabancı dilin önemini bilen Onur Okulları, İngilizce öğretimini ana sınıfından başlayarak bir bütünlük içerisinde ekip çalışması anlayışıyla sürdürmektedir. İkinci yabancı dil olarak son derece stratejik öneme sahip iki dil olan Çince ve Fransızca dillerinin eğitimiyle öğrencilerimize çoklu yabancı dil ortamları sunulmaktadır. Çin Konfüçyüs Merkezi ve Fransız Kültür Merkezi ile sahip olunan güçlü iletişim sayesinde öğrencilerimiz için uygun olan her türlü materyal desteği ve etkinliklere katılımları sağlanmaktadır.
 
İletişimsel Yaklaşım baz alınarak oluşturulan İngilizce eğitim programımız okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini kazandırmaya yöneliktir. Çoklu Zekâ Kuramı çerçevesinde hazırladığımız çalışmalarımız; öğrencilerimizin yaş, gelişim özellikleri ve bireysel farklılıkları dikkate alınarak görsel ve işitsel materyallerle desteklenmektedir.
 
Avrupa Ortak Dil Başvuru Metni Ölçütleri doğrultusunda yabancı dilde okuduğunu anlayabilen, dili konuşup yazabilen bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Onur Okulları, bu hedefi gerçekleştirme için çalışmaktadır.

Onur Koleji  Cambridge English

Cambridge Eğitim Programı , bir kurumun ve bir öğrencinin İngilizce dil seviyesi olarak uluslararası standartlarda eğitim öğretim görmesini saplayan  ve yıl sonunda yapılan  Cambridge Young Leaners sınavları ile standardize bir şekilde ölçüp değerlendiren bir programdır. Cambridge English Dil Değerlendirme sistemini Cambridge English Language Assessment deneyimini ve uzmanlığını, Cambridge University Press ile bir araya getirir.

Onur Kolejinde Cambridge English ’in Amacı

Eğitimde mükemmeliyet sağlamak
Öğrenciler ve öğretmenler için çokça fırsat sunmak
Öğretmenlere, eğitim kurumlarına ve işverenlere değer sunmak
Dil öğrenimini bütün olarak topluma fayda sağlayacak şekilde teşvik etmek.

Onur Kolejinde Cambridge English ile 

1. Gerçek Yaşama Ait İngilizce Becerileri Geliştirmek

Cambridge English sınavları öğrencilere, gerçek yaşam ortamlarında iletişim kurmak için İngilizceyi nasıl kullandıklarını değerlendirecek öğrencilere uluslararası standartlar sağlar.
Öğrencileri sınavlarımıza hazırlayan öğretmenler günlük yaşam, iş ve eğitim mecralarına yönelik kullanabilecekleri iletişim becerilerini öğrencilere kazandırır.

2. Her Türlü Düzeye ve Kullanım Amacına Yönelik Sınavlar

Tüm sınavlarımız, dil becerisinin tanımlanmasına yönelik uluslararası standart olan Ortak Avrupa Dil Çerçevesi’ne (CEFR) uygun olarak tasarlanır.
Öğrencilerin kendileri için en uygun sınavı bulmalarına yardımcı olan ücretsiz ve online bir İngilizce testimiz mevcuttur.
İşverenler ve eğitim kurumlarının aradıkları İngilizce beceri düzeyini belirlemeleri, öğrenciler için de hedeflerine ulaşma yolunda kendileri için doğru sınavı bulmaları bu sayede kolaydır.
 
3. Tüm Dünyadaki İş Göçmenlik ve Eğitim Süreçlerinde Kabul Görmektedir.

Dünya genelinde 20.000’den fazla üniversite, özel ve kamu sektörü kuruluşu, Cambridge English sınavlarını tanımaktadır.
Sınavlarımız daha ileri bir eğitimin kapılarını açmakta, iş olanaklarını arttırmakta ve eğitim ya da iş noktasındaki tercihleri zenginleştirmektedir.
Birçok Cambridge English sınavı aynı zamanda şu mecralarda vize ve göçmenlik süreçlerinde kabul edilmektedir:

4. Geniş Kapsamlı Öğrenim ve Eğitim Kaynakları ile Eksiksiz Destek

Öğrencilerin İngilizcelerini pratiğe dökmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmak üzere çok geniş kapsamlı kaynaklar sunuyoruz, bunlar arasında; Resmi Cambridge English hazırlık materyalleri, videolar, sosyal medya ve oyunlar.
İngilizce öğretmenliği kariyerini ödüllendirici, etkili ve keyifli bir hale getirmek amacıyla öğretim kaynakları, yeterlikler ve mesleki gelişim uygulamalarını sunuyoruz.
Her sınavla birlikte öğrenciler ve öğretmenler için kapsamlı hazırlık ve destek materyalleri gelmektedir.

5. Uluslararası Kimlik ve Dünya Genelinde Yaygınlık

Tüm sınavlarımızda, Amerikan İngilizcesi ve İngiliz İngilizcesi dahil olmak üzere farklı İngilizce çeşitlerini kabul ediyoruz. Dinleme testlerimizde Avustralya, Kuzey Amerika ve Britanya aksanları yer almaktadır.
130 ülkede yaklaşık 2.800 yetkili sınav merkezimiz bulunmaktadır.
52.000’nin üzerinde tescilli hazırlık merkezimiz mevcuttur.
Adaylar, sınava ne zaman, nerede ve ne şekilde girebilecekleri noktasında karar ve tercih esnekliğine sahiptir.
Sınavlarımızın birçoğu bilgisayar ortamında veya kağıt üzerinde uygulanabilmektedir.

6. Güvenli, Güvenilir ve Adil

Cambridge English sınavları sınava giren tüm kişiler için, bu kişilerin yaşından, cinsiyetinden, uyruğundan, ana dilinden veya etnik kökeninden bağımsız olarak adil olacak şekilde hazırlanır.
Tüm sınav merkezleri mutlak kalite ve güvenlik şartlarına uyar ve düzenli olarak denetlenir.

7. Arka Planda Birinci Sınıf Araştırma Dinamikleri

Sınavlarımız, dünyanın en büyük özel dil araştırma ekipleri tarafından hazırlanmaktadır.
Cambridge Üniversitesi’nin bir parçası olarak, sahip olduğumuz en başarılı uygulamaları ve araştırmaları paylaşmaya odaklıyız.