Hakkımızda

KRC Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Kıraç Eğitim Kurumları, otuz yıllık eğitim birikimi ile yola çıkmıştır. Özel okulculuğun duayenlerinden biri olan Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Murat KIRAÇ, özel okulculuk deneyim ve birikimini ilk okulunu 2013 yılında mimarisi özel olarak tasarlanmış akıllı binasıyla Batıkent Onur Kolejini eğitim-öğretime açarak güçlü, iddialı ve ayrıcalıklı anlayışını hayata geçirmiştir. Köklü bir kurum olarak ilerleyişimizi öğrencilerimizi başarıya ulaştırmaktaki kararlılığımızla sürdürmekteyiz.  Onur Eğitim Kurumları olarak  ülkenin dört bir yanında kaliteli ve ayrıcalıklı eğitim anlayışımızı yaygınlaştırmaya devam edeceğiz.  

Onur Eğitim Kurumları;

·         Her öğrencisini ‘tek’ ve ‘değerli’ görür.

·         Dinamik öğrenme ortamları oluşturarak esnek ve ayrıcalıklı uygulamaları her öğrencisine eşit sunmaya çalışır.

·         Eğitim ortamlarını yenilikçi ve modern ihtiyaçlara, beklentilere uygun olarak dizayn eder.

·        Kültürel, sanatsal ve sportif aktiviteleri akademik sürecin ayrılmaz bir parçası gibi opsiyonel olarak değil, asıl hizmetin içeriğine dâhil      eder.

·         Eğitimi bir hizmet, bir iş olarak görmenin ötesinde daha derin anlamlarda bir ‘vatan meselesi’ olarak görür.

Bilgiyi, Çalışkanlığı, Başarıyı ve Mutluluğu Sembolize Eden Logomuz:

Merkezde kollarını yukarıya kaldırmış kepli lacivert renkte insan figürü ve bu figürün odak alındığı iki yana açılmış sol tarafı kırmızı, turuncu ve sarı; sağ tarafı lacivert, mavi ve turkuaz renkte sayfaların olduğu bir kitap kompozisyonu yer almaktadır. Tüm bu kompozisyonu ihata eden kırmızı ve mavi halkalar da insan figürünü bilginin ve sevginin sonsuz kuşatıcılığıyla çerçevelemiştir. 

Logomuzda Kullandığımız Renk, Şekil, Sembollerin Temsil Ettiği Anlam ve Değerler:

Ortada kollarını iki yana açmış kepli insan figürü Onur Kolejinin mezun ettiği, başarıyı ve mutluluğu zirvelerde yaşayan ‘onur’lu öğrencisini temsil eder. Figürün lacivert ile renklendirilmesinin sebebi; bu rengin gücü, asaleti ve kendine güveni temsil etmesinden kaynaklanmaktadır. 

Bilginin sembolü olan kitap, alt anlam olarak dünyayı da temsil etmektedir. İki yana açılmış sayfaların sebebi, bilginin yeryüzünü daima aydınlatmaya hazır olması gerektiğini belirtirken sayfaların renkli olması da bilginin hikmetle yoğrulduğunda oluşacak bilimsel çeşitliliğe ve özgür düşünceye olumlu katkılar sağlayacak inancımızı temsil etmektedir. 

Logomuz sembol ve simgeleri ihata eden iki renk halka tamamlanmıştır. Bu halkalar bilginin ve sevginin kucaklayıcı, kuşatıcı sonsuz gücünü temsil etmektedir.